Hoppa till sidans innehåll
Följ denna sida

Följ sidan "2010"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.
Printer Zoom in Zoom out

2010


2010
Januari
1 Herrseniorläger i Halmstad 3-7 jan
5 Hungarian Cadet Open 15-17 jan
4 ITTF Pro Tour Slovenian Open 19-23 jan
3 Team STIGA Sweden läger i Växjö 28-30 jan
13 Damseniorläger i Düsseldorf 31 jan-5 feb

Februari
10 Herrseniorläger i Falköping 2-7 feb
2 Janos Molnar Youth Tournament, Budapest 4-7 feb
14 Damseniorläger i Köping 21-25 feb
16 ITTF Pro Tour Qatar Open 17-21 feb
12 Läger SBTFs flicksatsning i Ljungby 21-25 feb
08 ITTF Hopes träningsläger i Köping 20-26 feb
07 ITTF Swedish Junior and Cadet Open, Örebro 24-28 feb
06 Flickkadettläger i Köping 20-26 feb
09 Damjuniorläger i Köping 28 feb-4 mars

Mars
19 Herrseniorläger i Falkenberg, 7-12 mars
18 JOOLA ENL, damer, Serbien-Sverige i Novi Sad 2 mars
17 JOOLA ENL, herrar, Sverige-Vitryssland i Köping 2 mars
21 Malta Junior and Cadet Open 17-20 mars
23 ITTF Pro Tour German Open 18-21 mars (uppd 17 mars)
25 Pojkkadettläger i Köping 29 mars-5 april
26 Herrjuniorläger i Köping 28 mars-2 april
22 Flickkadettläger i Malmö 28-31 mars

 

April
27 Austrian Linde Youth Open, Linz Österike 2-5 april
28 Damjuniorläger i Köping 5-9 april
30 Luxembourg Open 7-10 april
15 Team STIGA läger, Varberg 6-9 april
11 Riksläger pojkar 1997-1999, Göteborg 6-9 april (uppd 4 april)
29 French Junior and Cadet Open 14-18 april (uppd 31 mars)
33 Kval Ungdoms-OS, Novara 16-18 april
31 Damseniorläger i Köping 19-24 april
32 Herrseniorläger i Köping 22-27 april (uppd 12 april) 

Maj
37 VM-läger damseniorer, Halmstad 1-6 maj
36 Spanish Junior and Cadet Open, Platja d'Aro 5-9 maj (uppd 3 maj)
35 Nordeuropeiska Mästerskapen, Helsingfors 7-9 maj (uppd 4 maj)
40 VM-läger herrseniorer, Köpenhamn 9-14 maj
24 Riksläger pojkar 1997-2000 i Köping 13-16 maj (uppd 6 maj)
43 Lag-VM i Moskva, 23-30 maj
44 Polish Youth Open, Wladyslawowo 26-30 maj (uppd 16 maj)

Juni
48 UEM-läger 1 i Köping 14-24 juni
41 Läger SBTF:s tjejsatsning i Ljungby 14-24 juni (uppd 8 juni)
38 Läger Team STIGA Sweden och riks 1995-2000 13-24 juni (uppd 31 maj)
45 Cadets 6 Nations Tournament, Chartres 18-20 juni (uppd 24 maj)
46 Herrseniorläger i Köping 28 juni-2 juli

Juli
50 Damseniorläger i Köping 4-9 juli
49 UEM-läger 2 i Köping 4-10 juli
34 Riksläger flickor och pojkar 1994-96 i Laholm 4-10 juli (uppd 10 juli)
47 Herrseniorläger i Köping 12-18 juli
51 Damseniorläger i Köping 12-18 juli
52 Ungdoms-EM, Istanbul, 16-25 juli
56 ITTF Pro Tour Morocco Open 22-26 juli

RegionÖst-läger flickor och pojkar 1996-98 i Yxnerum 13-18 juli  

RegionÖst-läger flickor och pojkar 1993-95 i Yxnerum 20-25 juli
39 Läger Team STIGA Sweden och riks 1995-2000 25 juli-6 aug (uppd 1 juli)
58 Träning herrar i Kina, 26 juli-16 aug
20 Riksläger flickor 1997-99 i Göteborg 26-30 juli (uppd 1 juli)

Augusti
59 Träning damer i Kina, 1-21 aug
42 Läger SBTF:s tjejsatsning i Ljungby 2-8 augusti (uppd 8 juni)
55 Herrseniorläger i Düsseldorf, 3-7 augusti (uppd 20 juli)
53 Damelitläger i Köping  9-15 augusti
60 ITTF Pro Tour Korea Open i Incheon City 11-15 augusti
57 Ungdoms-OS i Singapore, 14-26 augusti
61 ITTF Pro Tour Harmony China Open 18-22 augusti
54 Euro Mini Champs, Strasbourg, Frankrike 27-29 augusti
63 EM-läger damer i Köping 31 aug-4 september


September
65 ITTF JC Funchal Youth Open och Madeira Open 1-5 september
64 Flanders Open 3-5 september
66 Europamästerskapen i Ostrava, Tjeckien 11-19 september
62 Ungdomslandslag och Team STIGA S läger i Köping 16-19 september (uppd 8 sept)

Oktober
70 Damjuniorläger i Köping 3-8 oktober
67 Herrseniorläger i Falköping, 6-10 oktober
72 ITTF Pro Tour Hungarian Open i Budaörs, 13-17 okt
71 STIGA Masters Minimes i Blegny, Holland, 16-17 okt
75 ITTF Pro Tour Austrian Open, Wels, 20-24 okt
68 Riksläger pojkar 1999-2000, Varberg, 31 okt-5 nov (uppd 27 okt)
69 Riksläger pojkar 1997-1998, Vällingby, 31 okt-3 nov (uppd 21 okt)
74 Ungdomslandslagsläger Köping och SOCC, Vällingby, pojkar 29 okt-7 nov
73 Läger och SOCC, Vällingby, flickor, 31 okt-7 nov
77 Damsenior- och damjuniorläger, Köping, 31 okt-4 nov

November
79 ITTF Pro Tour Polish Open, 10-14 nov
76 Herrseniorläger i Köping, 18-22 nov
81 JOOLA ENL, Ryssland-Sverige damer, i Moskva 23 nov
80 JOOLA ENL, herrar, Sverige-Ryssland i Köping, 23 nov
RegionVäst-läger flickor och pojkar födda 1995-1996 i Göteborg 19-21 nov
RegionVäst-läger flickor och pojkar födda 1997-1998 i Karlstad 19-21 nov


December
84 Finlandia Open, Helsingfors, 2-5 dec
83 Junior-VM, Bratislava, 4-11 dec (uppd 19 nov)
88 Herrseniorläger i Falköping, 6-10 dec
90 ITTF Pro Tour Grand Finals, Seoul, Korea 16-19 dec
82 Portugese Youth Open 17-19 dec 
78 Team STIGA och riksläger pojkar 1999-00 i Varberg 26-30 dec (21 dec)
85 SBTF:s tjejsatsning i Ljungby 26-30 dec (uppd 16 dec)
89 Ungdomslandslagsläger pojkar, Köping 26-31 dec
RegionÖst-läger flickor och pojkar 1997-98 i Eskilstuna 27-30 dec (uppd 7 dec) 
RegionÖst-läger flickor och pojkar 1993-96 i Örebro 27-30 dec (uppd 7 dec)
86 Riksläger flickor 1994-96, Göteborg 27-30 dec (uppd 22 dec)
87 Dam-, dj- och fk-läger i Köping, 27-31 dec


Uppdaterad: 2013-02-11 20:35
Skribent: Mats Hedin






rch_Lankar

webbshop

 
  

 sponsorer    

 stiga 

 koping

 falkoping

 srb

 sporrong