Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Egna nyheter"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Reultat Dalaserien 27/6


 

Resultatlista Dalaserie MTB 2017-06-27 Falu CK        

Klass

F 10-12

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Elin Karlsson

Borlänge CK

16:22

30

2

Hannah Norén

Falu CK

18:22

27

3

Frida Tynell

Falu CK

21:47

24

4

Saga Lilja

CK Uven

22:30

22

5

Alice Djus

CK Uven

23:59

20

 

Klass

P 10-12

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Anton Unger

Falu CK

14:21

30

2

Vilmer Hylén

Falu CK

14:39

27

3

Axel Eriksson

Borlänge CK

14:57

24

4

Melvin Löfgren

Falu CK

15:10

22

5

Mathias Vikars

Borlänge CK

16:51

20

6

Albin Eriksson Bäckström

Rembo IK

17:11

18

7

Vilmer Ekman

Falu CK

17:17

16

8

Oskar Eklöv

Rembo IK

17:20

15

9

Max Lidman

Falu CK

18:08

14

10

Viktor Nordin

CK Uven

18:40

13

11

Alvin Wallberg

Falu CK

18:42

12

12

Felix Eriksson Lindgren

Falu CK

18:53

11

13

Alfred Thunblad

Falu CK

19:30

10

14

Emil From Hjulander

CSK Ludvika

22:16

9

15

Leon Dahlin

CK Natén

22:23

8

16

Viktor Strand

Borlänge CK

22:45

7

17

Oliver Strandberg

Borlänge CK

23:50

6

18

Jesper Åberg

Rembo IK

23:59

5

19

Natanel Mårts

CK Natén

28:51

4

 

Klass

F 13-14

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Tilda Hylén

Falu CK

29:36

30

2

Malin Oskarsson

IK Jarl

30:04

27

 

Emelie Olgerfeldt

CK Natén

DNF

 

 


Klass

P 13-14

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Anton Olars

Falu CK

26:20

30

2

Rasmus Käll

Falu CK

27:44

27

3

Casper Casserstedt

CK Natén

27:52

24

4

Pontus Norén

Falu CK

28:16

22

5

Andreas Dahlgren

Borlänge CK

29:46

20

6

Albin Morelius

CK Natén

38:20

18

7

Noel Viborg

CK Uven

45:00

16

 

Viktor Hedlund

 

DNF

 

 

Klass

F 15-16

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Alva Casserstedt

CK Natén

45:32

30

 

Klass

P 15-16

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Sebastian Fagerberg

Borlänge CK

38:20

30

2

Dennis Sjöberg

Rembo IK

38:32

27

3

Axel Bergman

Falu CK

41:44

24

4

Hampus Kihl

CK Natén

41:47

22

 

Klass

D 17-39

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Hanna Bergman

Falu CK

0:52:34

30

2

Sofie Oskarsson

IK Jarl

01:05:47

27

 

Klass

H 17-39

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Joel Burman

Borlänge CK

46:10

30

2

Christian Hjelte

Falu CK

48:25

27

3

Samuel Oskarsson

IK Jarl

49:04

24

4

Andreas Käll

Sågmyra SK

51:05

22

5

Patrik Engström

Rembo IK

52:13

20

6

Jonathan Steen

Serneke

52:36

18

7

Christian Olgerfeldt

CK Natén

01:01:07

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass

H 40-110

     

Plac

Namn

Klubb

Tid

Poäng

1

Robert Österling

Waxholm CK

36:33

30

2

Mikael Löfgren

Falu CK

38:25

27

3

Christer Claar

Borlänge CK

41:02

24

4

Tobias Käll

Falu CK

41:49

22

5

Krister Bergman

Falu CK

42:21

20

6

Lars Casserstedt

CK Natén

43:22

18

7

Staffan Eriksson

Borlänge CK

43:37

16

8

Anders Strand

Borlänge CK

50:26

15

9

Sven-Erik Möllberg

CSK Ludvika

51:28

14

 

Deltagarlistor i bokstavsordning

Nybörjare upp till 7 år 1 varv

Namn

Klubb

Poäng

Axel Adler

Falu CK

5

Casper Björklund

Rembo CK

5

Frank Dahlman

Borlänge CK

5

Frode Dahlman

Borlänge CK

5

Hannes Anåker

CK Natén

5

Hugo Bruhn

Spårvägen CK

5

Ida Edling

CSK Ludvika

5

Ingemar Erks

Falu CK

5

Melvin Tynell Fyhr

Falu CK

5

Nellie Vallin

Borlänge CK

5

Nora Björklund

Falu CK

5

Thor Svensson

Falu CK

5

Thor Österling

Falu CK

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nybörjare 8-10 år 2 varv

Namn

Klubb

Poäng

Alex Lindell

CK Natén

5

Alfred Mix

CK Natén

5

Alice Eklöf

Rembo IK

5

Alice Eriksson Lindgren

Falu CK

5

Alice Morelius

CK Natén

5

Annie Hylén

Falu CK

5

Artur Kihl

CK Natén

5

Arvid Eriksson

Borlänge CK

5

Eddie Siuvatti

CK Natén

5

Ellen Björklund

Rembo IK

5

Hampus Fagerberg

Borlänge CK

5

Hugo Remb

Falu CK

5

Inez Rutquist

CK Natén

5

Isak Unger

Falu CK

5

Ivar Areteg

Falu CK

5

Joel Wiklund

Falu CK

5

Liam Wallberg

Falu CK

5

Love Sahlberg Linder

Rembo IK

5

Malte Dahlgren

Borlänge CK

5

Mille Sahlberg Linder

Rembo IK

5

Moa Edling

CSK Ludvika

5

Oliver Bruhn

Spårvägen CK

5

Olle Lindgren

CK Natén

5

Oscar Söderberg

Falu CK

5

Rasmus Vallin

Borlänge CK

5

Sigge Löfgren

Falu CK

5

Sigge Welander

Falu CK

5

Sofie Olgerfeldt

CK Natén

5

Thure Aretheg Björk

Borlänge CK

5

Ture Johansson

Rembo IK

5

Wilma Eriksson Bäckström

Rembo IK

5

(2017-05-24 14:21)
Resultatlistan från Ck Naténs deltävling i Dalaserien som avgjordes 22/5
 
(2017-05-16 09:32)
Inbjudan till Dalacupen i Säter 23/5
 
(2017-05-10 10:06)
Resultat från årets första Dalaserie som avgjordes i Rembo 9/5 17
 
(2017-04-24 11:13)
Här kommer lite information kring Dalaserien 2017
 

alpha

 


Vaccinera din klubb

 


Sisu

 


Hagströmska gymnasiet

 


Vansbr cykelgymnasium

Postadress:
Dalarnas Cykelförbund
Johan Carelle, Kung Gustafs torg 2 B lgh 1006
791 70 Falun

Kontakt:
Tel: 0760287242
E-post: This is a mailto link

Se all info